Агар-агар - загущуюча речовина, що отримується шляхом екстрагування з червоних і бурих водоростей (Gracilaria, Gelidium, Ceramium та ін), що виростають у Білому морі та Тихому океані.
Агар-агар складається з вуглеводів (до 80%), білків та клітковини, містить практично всі необхідні макро- та мікроелементи, багато вітамінів, тому він дуже поживний.
Агар широко застосовується і в кулінарії, і в харчовій промисловості, як рослинний замінник желатину. Не є продуктом тваринного походження, може використовуватися у вегетаріанській та пісній кулінарії.
Агар-агар не є джерелом калорій, оскільки не засвоюється організмом людини.
Розбухла субстанція агару не розкладається в кишечнику, тому що дуже швидко проходить через нього. Агар-агар виводить з організму токсини та шлаки, видаляє шкідливі речовини з печінки, покращуючи її роботу.
Гарячий розчин є прозорим та обмежено в'язким. При охолодженні до температур 35-40 градусів він стає чистим та міцним гелем.
Використання агар-агару:
Порошок агар-агар розчиняють у будь-якій гарячій рідині, наприклад у воді, фруктовому соці, бульйоні, дають набухнути. Зразкове співвідношення - 1 ч. л. на склянку рідини. Потім доводять рідину до кипіння, постійно помішуючи, до розчинення порошку. Потім кладуть бажані добавки і на закінчення остуджують блюдо за кімнатної температури або в холодильнику.
Застосування агар-агару:
мармелад, зефір, жувальні цукерки, пастила, різні начинки, суфле,
дієтичні продукти (джем, конфітюр),
солодкі страви (желе, муси, бламанже, киселі тощо),